آمار بازدید سایت

بازدید امروز102
بازدید دیروز163
بازدید این هفته265
بازدید این ماه849
بازدید کل4161427

نظر شما چیست؟حرف دل ما با شما

دو سه سال پیش که اینترنت را برای پیدا نمودن اطلاعاتی در رابطه با ماهیگیری جستجو می کردیم تنها و تنها چند وبلاگ بودند که در این رابطه می نوشتند، اطلاع رسانی می کردند و یا عکس هایی از نحوه ماهیگیری به اشتراک می گذاشتند. در آن زمان ماهیگیری واقعا به اندازه حالا همه پسند نبود و بیشتر کسانی که ماهیگیری می کردند و یا طرفدار ورزش ماهیگیری بودند، اطلاعات بروزی در رابطه  با انواع روش ها بروز دنیا  نداشتند.ماهیگیران ایران بیشتر سنتی ماهیگیری میکردند ولی وبلاگ ها دریچه ای به دنیای مدرن ماهیگیری و مکانهای متنوع آن در ایران باز کردند و توانستند در عرض چند سال تحولی ملموس در ماهیگیری ورزشی ایجاد کنند همچنین با ورود وسایل ماهیگیری چینی که از قیمت پایین و کیفیت مناسب نسبت به وسایل اروپایی و کشور های دیگر آسیایی برخوردار بودند باعث شد ماهیگیراندسترسی آسانی به این وسایل داشته باشند، طوری که شاید در چندین سال پیش اینچنین نبود البته تنوع وسایل هم عاملی دیگر در استفاده از روش های نوین در عرصه ماهیگیری بود. در مجموع اطلاع رسانی هایی که توسط وبلاگها انجام شد نقش موثر و انکار ناشدنی در این موضوع داشته است. در این راه آموزش ها و به اشتراک گذاری اطلاعات نیز مزید علت بوده و باعث آموزش بلقوه افراد شد که در رودخانه ها و دریاچه های افسانقاط ایران به منثه ظهور در آمده است. حال اگر مرورگر خود را باز کنید و به این وبلاگ ها که در چند سال اخیر به عداد آنها نیز افزوده شده سری بزنید با صفحات قدیمی و عدم بروز رسانی آنها مواجه خواهید شد و به این فکر فرو می روید که آیا ماهیگیری از رونق افتاده و یا اینکه افراد ماهیگیر و وبلاگ نویس ما از ماهیگیری زده شده اند و دیگر وقتی برای این کار کنار نمی گذارند. تنها کاری که از شما ساخته است کشت و گذار در مطالب نوشته شده در گذشته این وبلاگ هاست. هر چند هستند وبلاگ هایی که همچنان مطلب نوشته و بروز رسانیشان آنلاین است. به نظر شما پس دلیل این امر چیست؟

حال اگر به فیس بوک بروید و کلمه ماهیگیری را در آن سرچ کنید خواهید دید که صفحات زیادی به ماهیگیری اختصاص دارد و رونق خوبی نیز برخوردار است. انسان با دیدن این صفحات به شوق می آید و با دیدن عکس های آن لذت بسیار می برد ولی هرچه این صفحات را بالا و پایین میکند خواهد دید که خبری از آموزش و مطالب جامع در مورد نحوه صید و غیره وجود خارجی ندارد و این عکس ها هستند که جلوه گری می کنند و دگر هیچ... ماهیگیران عزیز ما سعی در نشان دادن صید خود دارند و افتخار نصیب شده آن. البته من منکر خوبی های فیسبوک در رابطه و اطلاع رسانی ماهیگیران نیستم ولی فیسبوکی کردن ماهیگیری به عقیده من به ورزش ماهیگیری چیزی نمی افزاید. کسانی را می شناسم که اگر هر ماه چند مطلب خوب و یا تحقیق درست و حسابی در مورد ماهیگیری انجام نمیدادند شب خوابشان نمی برد حال می بینم که به آپلود کردن چند عکسی در ماه بسنده می کنند و تمام. وبلاگشان هم به حال خودش ول شده نه خبری از آپدیت هست ونه خبری از مطالب مفید.

دلیل دیگر هم خوانندگان ما هستند که از گذاشتن نظر در مورد مطالب وبلاگها کم کاری میکنند و بیشتر ترجیه می دهند که در فیس بوک چرخی بزنند و روی عکس ها لایک کنند و بعضی اوقاط هم یک کامنت "آفرین چه عکس خوبی است"  رو هم  چاشنی آن می کنند. این موضوع عرضه و تقاضا هم در اینجا صادق هست، وقتی عرضه ای نباشد مشتری اون کالا رو از جای دیگری طلب میکنه و این میشه حال و روز وبلاگ های ماهیگیری ما.

 منبع:vahidfishing.persianblog.ir

 


بستن


1391 - 1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به وب سایت تخصصی ماهیگیری ایران فیشینگ می باشد . (طراحی : فرید خسروی www.ZAMANISP.com )
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد